Reason to trust

How Our News is Made
Strict editorial policy that focuses on accuracy, relevance, and impartiality
Ad discliamer
Morbi pretium leo et nisl aliquam mollis. Quisque arcu lorem, ultricies quis pellentesque nec, ullamcorper eu odio.
Stany Zjednoczone i Chiny uzgodniły obniżenie niektórych taryf – na razie tymczasowo, przez 90 dni.
Rozejm taryfowy uzgodniony przez dwa ekonomiczne supermocarstwa może doprowadzić do wzmocnienia roli Bitcoina jako bezpiecznego aktywa dla inwestorów instytucjonalnych.
Niektórzy eksperci są jednak zdania, że sprawy mogą wręcz przybrać przeciwny obrót.
Jeśli Bitcoin skorzysta z okazji i wespnie się na szczyt, dostępny w przedsprzedaży BTC Bull Token ustawi się następny w kolejce do wzrostów. A dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.
$BTC wyprzedza rynki akcji w środku taryfowej zawieruchy
Wciąż możliwe jest, że Bitcoin jeszcze nabierze wartości. Choć na początku wojny taryfowej zaliczył spadek, miał lepsze wyniki niż rynki akcji. W trakcie ostrej wyprzedaży po ogłoszeniach Trumpa z okazji Liberation Day BTC radził sobie lepiej niż tradycyjne aktywa.
Sztorm targał rynkami aż do końca kwietnia: Nasdaq zaliczył spadek o około 10%. Gorszy start w ciągu ostatnich dwóch dekad trafił się tylko raz.
$BTC też ma za sobą poważny dołek: 7 kwietnia cena najstarszej kryptowaluty spadła do 75 000 USD. Od tamtej pory jednak nastąpił spory wzrost i w momencie pisania tego tekstu Bitcoin jest wart 103 881 USD.
Na wzrost ceny ma niewątpliwie wpływ wyrażony przez Trumpa zamiar poluzowania taryf. Zostały już nawet podjęte pierwsze kroki w tym kierunku.

Jeśli jednak chodzi o prognozy BTC na najbliższą przyszłość, zdania są podzielone. Niektórzy analitycy, a wśród nich na przykład Daan Crypto Trades, zauważają, że do tej pory niepewność negatywnie odbijała się na cenie Bitcoina. Teraz, gdy USA i Chiny zawarły rozejm taryfowy, może znów dojść do korekty. Spowolniłoby to, niestety, drogę Bitcoina do celu, jakim jest uzyskanie reputacji bezpiecznego aktywa.

W tym czasie inni specjaliści wychodzą z założenia, że zawarte porozumienie taryfowe może wręcz wzmocnić pewność inwestorów instytucjonalnych.
BTC jako aktywo strategiczne
A gdy rośnie pewność, instytucje mogą być bardziej skłonne do ekspozycji na aktywa obciążone wyższym ryzykiem, jak Bitcoin, którego gorącym orędownikiem jest między innymi Trump.
Trump podpisał nawet rozporządzenie o stworzeniu strategicznej rezerwy Bitcoina oraz rezerwy innych kryptoaktywów, tym samym potwierdzając reputację $BTC jako wartościowego aktywa inwestycyjnego.
Wiele wskazuje na to, że droga na szczyt stoi przed Bitcoinem otworem. I nawet jeśli nie będzie to łatwa podróż, król kryptowalut niejedną bitwę ma już za sobą, więc i do tego wyzwania z pewnością podejdzie ambitnie.
Tymczasem w zakamarkach kryptowalutowej poczekalni już teraz czeka token BTC Bull. Choć przedsprzedaż jeszcze trwa, już teraz widać, że projekt ma szansę na spore przebicie, tym bardziej że jest bezpośrednio powiązany z ceną Bitcoina.
Przedsprzedaż BTC Bull czyli jak mieć Bitcoiny nie kupując Bitcoina
BTC Bull Token ($BTCBULL) to jeden z najlepiej rokujących nowych memecoinów. Twórcy projektu przewidzieli airdrop wypłacany w prawdziwych Bitcoinach za każdym razem, gdy BTC osiągnie kolejny próg cenowy. Pierwszy taki airdrop jest planowany w momencie, gdy Bitcoin osiągnie cenę 150 000 USD.
I choć do tej pory wydawało się, że jest to perspektywa w najlepszym wypadku odległa, teraz posiadacze BTCBULL mają konkretne powody do radości. Przekroczenie przez Bitcoina psychologicznej granicy 100 000 USD może bowiem oznaczać, że kryptowaluta nabierze rozpędu i ruszy prosto na szczyt. Zwiększone zainteresowanie instytucjonalne mogłoby dodatkowo wspomóc wzrosty Bitcoina. Cena kryptoaktywa mogłaby się wówczas utrzymać na odpowiednio wysokim poziomie.
To okazja dla tych, którzy nie załapali się na Bitcoina, gdy kosztował mniej. Teraz szansę na zakup oryginalnego BTC mają praktycznie tylko giganci. Tymczasem BTC Bull to szansa na zdobycie BTC bez konieczności inwestowania w tej chwili już ponad 100 000 dolarów za jeden token.
Zaopatrz się w portfel i wypatruj airdropu
Jest w tym tylko jedna zagwozdka: trzeba pobrać portfel Best Wallet, najlepszy anonimowy kryptoportfel roku 2025, by airdrop mógł trafić bezpośrednio do niego.
Jako że Best Wallet to narzędzie bez KYC, doskonale nadaje się do inwestycji i otrzymywania darmowych giveaway’ów.
Choć airdrop to najważniejszy wyróżnik projektu BTC Bull, to absolutnie nie jedyna korzyść z inwestycji w token. Dodatkowo przewidziano rundy spalania tokentów, gdy Bitcoin osiągnie cenę 125 000 USD, 175 000 USD i 225 000 USD. Ograniczenie podaży powinno zwiększyć wartość coina.
Na koniec jest też możliwość stakowania $BTCBULL (w tej chwili APY wynosi 73%). Na ten cel odłożono 10% z całej puli 21 miliardów tokenów.
Rozejm taryfowy: świeży powiew na arenie światowych finansów
Porozumienie między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w sprawie obniżki ceł może wzmocnić zaufanie instytucji do $BTC. To zaś ma szansę uruchomić wzrost ekosystemu BTC Bull.
Cały świat z przejęciem wyczekuje kolejnych kroków w trwającej od niedawna wojnie taryfowej. Czy na Chinach się skończy? Jaki jest szerszy cel takich działań i dokąd zmierzają światowe rynki finansowe?
Odpowiedzi na te pytania na razie nie ma, pozostaje więc bacznie obserwować wydarzenia na globalnej arenie i zaopatrzyć się w narzędzia umożliwiające szybkie reagowanie na dynamiczną rzeczywistość. Sprawne inwestycje i bezpieczne przechowywanie środków zapewniają nowoczesne portfele, na przykład Best Wallet. Bo kiedy nadarzy się okazja, wystarczy tylko jeden ruch, by zgarnąć perspektywiczne tokeny.