Reason to trust

How Our News is Made
Strict editorial policy that focuses on accuracy, relevance, and impartiality
Ad discliamer
Morbi pretium leo et nisl aliquam mollis. Quisque arcu lorem, ultricies quis pellentesque nec, ullamcorper eu odio.
Nesen tika apstiprināts, ka kāds Satoshi laikmeta Bitcoin (BTC) turētājs pārdevis savu krājumu par 9 miljardiem ASV dolāru – solis, kas dažiem ir raisījis jaunas bailes un šaubas (FUD) par vadošās kriptovalūtas ilgtermiņa nākotni.
Dažiem agrīnajiem turētājiem pieaugošā institucionālā iesaiste šķiet pretrunā ar Bitcoin sākotnējo ideoloģiju, un šī spriedze varētu būt pārdošanas iemesls. Tomēr patiesībā Bitcoin, neatkarīgi no tā, kas to tur, turpinās pastāvēt, pateicoties tā tīkla drošībai un neitralitātei, uz kuras tas tika uzbūvēts.
Tagad šī drošība iegūs nopietnu uzlabojumu, un to piedāvā jauns projekts ar nosaukumu Bitcoin Hyper (HYPER). Tikai 53 dienās tas jau ir piesaistījis vairāk nekā 5,4 miljonus ASV dolāru iepriekšpārdošanā.
Investori šo projektu uztver kā nākamo soli – iespēju izmantot Bitcoin drošību, padarot to programmējamu, mērogojamu un spējīgu darboties ar Solana līmeņa ātrumu.
Citiem vārdiem sakot, mērķis ir padarīt drošāko blokķēdi arī par ātrāko. Tomēr iespēja iesaistīties var beigties tikpat ātri. Lielākā daļa iepriekšpārdošanu darbojas ar noteiktiem finansēšanas mērķiem, un, lai gan Bitcoin Hyper nav noteicis stingru finansējuma griestu limitu, jau piesaistītā summa ir pietiekami liela, lai virzītu tā Layer-2 vīziju uz priekšu.
Pat pašreizējā iepriekšpārdošanas kārta beidzas mazāk nekā 10 stundu laikā, un cena 0,012425 ASV dolārus par vienu HYPER drīz pieaugs.
Vaļu iziešana izraisa diskusijas par Bitcoin nākotni
Analītiķis Skots Melkers izteica brīdinājumu pēc tam, kad Galaxy Digital (GLXY) apstiprināja 80 000 Bitcoin pārdošanu no Satoshi laikmeta maka – darījums 9 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ātri vien izraisīja diskusijas kripto aprindās.
Melkers, plašāk pazīstams kā The Wolf of All Streets vietnē X, dalījās ar šo ziņu sociālajos tīklos, norādot, ka pieaugošā institucionālā ietekme, iespējams, pamudinājusi vienu no agrākajiem Bitcoin turētājiem beidzot realizēt peļņu. Nav šaubu, ka institucionālie investori rūpīgi vēro BTC. Vien šī mēneša sākumā Bitcoin ETF divu dienu laikā piedzīvoja vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru neto ieplūdi, un tikai trīs dienas tika fiksētas neto naudas aizplūdes.
Institucionālo investoru vidū Strategy acīmredzami ir līderis. Tā nesen veiktais solis ir līdzīgs naudas tirgus stratēģijai, lai paplašinātu Bitcoin uzkrāšanas plānu: 2 miljardu ASV dolāru “Stretch” priekšrocību akciju emisija ar mainīgu 9% dividenžu likmi.
Melkers uzskata, ka šādi institucionālās kontroles piemēri varētu radīt satraukumu daļai “OG” turētāju. Tomēr viņš atzīst, ka pārdošanas iemesli var būt dažādi un ne vienmēr saistīti ar ideoloģiju.
Arī Kails Samani, Multicoin Capital vadošais partneris, izteica viedokli, ka institucionālā iesaiste nepārkāpj Bitcoin pamatideoloģiju. Patiesībā Bitcoin spēks slēpjas tā decentralizācijā – īpašībā, kas nodrošina tā aizsardzību pret cenzūru, kā norāda Samani. Turētāji var nākt un iet, bet protokols paliek nemainīgs, jo to nepārvalda uzņēmums un pat ne tā sākotnējais radītājs, kurš joprojām ir anonīms un neaktīvs.
Tāpēc BTC turpina pastāvēt. Tomēr kāds lietotājs uzdeva pamatotu jautājumu: Kas notiks, kad ieguves atlīdzības izsīks un nebūs darījumu, jo visi tikai turēs Bitcoin? No kurienes tad nāks komisijas maksas?
Un, iespējams, tieši šeit ienāk Bitcoin Hyper – lai paaugstinātu Bitcoin statusu un padarītu to par ko vairāk nekā statisku aktīvu.
Kāpēc Bitcoin ir jāizlieto – ne tikai jātur
Bitcoin Hyper pamatideja nekad nav bijusi tik aktuāla – paplašināt Bitcoin lietojamību, pirms protokola ilgtermiņa ilgtspējība nonāk zem jautājuma zīmes.
BTC vienmēr ticis uztverts kā aktīvs, ko uzkrāt un glabāt. “Hodleri” gaida nākamo cenas kāpuma vilni, un šī uzvedība palīdzējusi palielināt vērtību. Taču rezultātā tīkls tiek izmantots ļoti ierobežoti.
X platformas lietotājs, kurš izvirzīja jautājumu Melkeram, pamatoti norādīja: ja neviens neveic darījumus, nav komisijas maksu – ja nebūs darījumu komisijas maksu, kas notiks, kad nākotnē samazināsies bloku atlīdzības?
Lai gan 2140. gads, kad visi bitcoin it kā būs iegūti, vēl ir tālu, atlīdzības samazinājums 2028. gadā un turpmākajos periodos pakāpeniski var atklāt nopietnu trūkumu: Bitcoin dizains balstās uz lietojumu, bet tā kultūra to neveicina. Un tādi soļi kā Strategy jaunākā finanšu shēma – radīta, lai gūtu lielu peļņu pat nepieskaroties BTC – tikai pasliktina situāciju, jo Bitcoin arvien vairāk tiek izmantots finanšu darījumos, apejot pašu tīklu.
Bitcoin Hyper ir pirmais projekts, kas integrē Solana Virtual Machine (SVM) ar Bitcoin arhitektūru, izveidojot ātru Layer-2 risinājumu, kurā var attīstīties DeFi, spēļu un citas decentralizētas lietotnes – vienlaikus balstoties uz Bitcoin tīkla drošību.
Īsāk sakot, tas nodrošina nākamā līmeņa lietojumprogrammas, kas apvieno labāko no abām pasaulēm. Taču vēl svarīgāk – tas palīdz atgriezt aktivitāti atpakaļ Bitcoin pamatkārtā.
Un līdz ar šo aktivitāti rodas darījumu komisijas maksas, kas, uzsverot vēlreiz, ir būtiskas, lai nodrošinātu Bitcoin izdzīvošanu.
Bitcoin Hyper tilts kā tas darbojas un kāpēc tas ir svarīgi
Bitcoin Hyper ir inovatīvi vienkāršs risinājums, kas balstās uz tiltu, kas kalpo kā savienojums starp BTC un tā Layer-2 tīklu.
Kad lietotājs vēlas pārnest savus BTC uz ātro Bitcoin Hyper tīklu, vispirms BTC tiek nosūtīts uz šo tiltu un droši iesaldēts pamatķēdē.
No turienes Layer-2 vidē tiek emitēts ekvivalents daudzums iesaiņota BTC (wrapped BTC), kas var ātri pārvietoties starp lietotnēm, darbināt tirdzniecību un atbalstīt aktivitātes, piemēram, DeFi vai spēles. Taču oriģinālais BTC paliek neskarts – tas nepamet Bitcoin blokķēdi. Tas tiek bloķēts, uzskaitīts un joprojām ir daļa no pamatķēdes virsgrāmatas, kas nozīmē, ka katrs depozīts, izņemšana un ar tiltu saistīts darījums joprojām tiek reģistrēts Bitcoin tīklā.
Un tas ir būtiski – pat ja ātrajā pusē tiek izmantots iesaiņotais aktīvs, drošības garantijas un darījumu enkuri paliek piesaistīti Bitcoin tīklam. Šāds dizains paver iespēju jaunu komisijas maksu plūsmai caur pamatķēdi, īpaši pieaugot tilta izmantošanai, tādējādi radot reālus stimulus kalnračiem, nemainot Bitcoin pamatkodu.
Būtībā Bitcoin Hyper piešķir BTC jaunu dimensiju – tas dod tam jaunus virzienus, kur pārvietoties. Un katra šāda kustība var nest līdzi komisijas maksas, kas nepieciešamas, lai “oranžā monēta” turpinātu pastāvēt arī pēc tam, kad ieguves atlīdzības būs izzudušas.
Vai esi gatavs atbalstīt nākamo Bitcoin attīstības posmu?
Patiesībā Bitcoin Hyper ir reāls mēģinājums atrisināt vienu no lielākajiem Bitcoin ilgtermiņa riskiem, vienlaikus atklājot tā pilno potenciālu.
Ja tu uzskati, ka Bitcoin izaugsmei nepieciešams kas vairāk nekā tikai pasīva uzkrāšana, tagad ir īstais brīdis piedalīties.
Pievienojies iuepriekšpārdošanai, dodoties uz Bitcoin Hyper mājaslapu un nodrošinot sev HYPER tokenus. Iegādi var veikt, izmantojot SOL, ETH, USDT, USDC, BNB – vai kredītkarti.
Ērtākai pieredzei izmanto Best Wallet – HYPER jau ir pieejams sadaļā Gaidāmie Token tāpēc būs vienkārši sekot līdzi, pārvaldīt un saņemt tokenus, kad tie kļūs pieejami.
Sekojiet projekta jaunumiem kopienā vietnēs Telegram un X, lai uzzinātu par nākamajiem soļiem.
Apmeklē Bitcoin Hyper un uzzini, kā tas var veidot programmējamā Bitcoin nākotni.